almanya-karayolu-tasimaciligi-1200x800-1.jpg

Karayolu Taşımacılığı ve Almanya Karayolu İhracat Hizmetleri

BİLGİLERGenel

Karayolu taşımacılığı uzmanlık ister. Aktarmasız ulaşım olanağı vermesi ve hem güzergahta hem de taşıma kapasitesinde esneklik sağlaması açısından hemen hemen her sektörün lojistik süreçleri içerisinde ihtiyaç duyduğu bir hizmet olan karayolu taşımacılığındaki en büyük uzmanlık konusu da doğru planlamayı yapabilmektir.

Tüm dünyanın 2019 Aralık ayından beri mücadele ettiği Covid-19 ile birlikte kurulan sistemlerin çok kısa bir sürede bozulabileceği, hızla yeni çözümler üretilmesi gereken durumlar yaşanabileceği, ancak esnek olanın ve şartlara en kısa sürede adapte olanın yola devam edebileceği görüldü. Ülke sınırlarının kapatılması, havayolu ve denizyolu trafiğindeki kısıtlamalar, dünya genelinde alınan olağanüstü kararlar neticesinde tedarik süreçlerinde de ciddi aksamalar yaşandı. Bu durum, ticaretin aksamaması ve temel ihtiyaçların tedarik edilmesinde sıkıntılar yaşanmaması için lojistik süreçlerde de doğru planlamanın, ihtiyaçlara ve koşullara göre esneklik sağlamanın önemini bir kez daha ortaya koydu. Bu noktada doğası gereği diğer lojistik hizmetlere göre daha esnek olan karayolu taşımacılığı da bir adım daha öne çıktı. Bunun sonucu olarak da dünyanın farklı noktalarına, farklı güzergahlarla denizyolu ve havayolu taşımacılığının alternatifi olacak karayolu rotaları çıkartıldı.

Öte yandan hali hazırda özellikle Türkiye’den Avrupa’ya, Avrupa’dan Türkiye’ye var olan rotaların düzenli ve kusursuz şekilde işlemesi de önem kazandı. Bugün Esalco Lojistik olarak, var olan yetkinliğimizi, yaşadığımız pandemi sürecinin getirdiği tecrübe ile de birleştirerek Avrupa’nın pek çok noktasına hizmet vermeye devam ediyoruz. Karayolu taşımacılığındaki uzmanlığımızı yaygın acente ağımızla birleştirerek yükünüzü, Avrupa’nın farklı noktalarına güvenle taşıyoruz. Hizmet verdiğimiz ülkelerin başında gelen Almanya’da, çözüm ortaklarımızla birlikte yükünüzü teslim aldığımız andan, teslim ettiğimiz zamana kadar olan tüm süreçleri en doğru şekilde yöneterek, yükünüzün doğru planlamayla ve zamanında istediğiniz noktaya ulaşımını hedefliyoruz. Komple ya da parsiyel yüklerinizin lojistiği için iş sürecini planlıyor, en uygun navlun tekliflerini detaylı şekilde inceliyor, ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle yükünüze yola çıktığı andan teslim aşamasına kadar eşlik ediyoruz.

Almanya’ya sağladığımız ihracat servislerinin başında gelen;

  • FTL (komple tır yüklemeleri)
  • LTL (parsiyel tır yüklemeleri)
  • Express tır yüklemeleri gibi tüm hizmetleri, deneyimli kadromuzun rehberliğinde sunuyoruz.

FTL yüklemelerinde gerekli analizleri yaparak, yükün yapısına en uygun araç modeli ile ihtiyacınızı en doğru şekilde karşılayacak çözümleri üretiyoruz. Ayrıca uluslararası parsiyel taşımacılık ihtiyaçlarınızda da konsolidasyon, ayrıştırma, depolama, gümrükleme, kapıdan alım ve kapı teslimatı da dahil olmak üzere tüm lojistik servislerde her zaman Esalco’nun uzman kadrosundan faydalanma şansına sahipsiniz.

Avrupa’nın en önemli pazar ayaklarından biri olan Almanya’ya verdiğimiz karayolu nakliye taşımacılığı hizmeti kapsamında gerekli evrakların hazırlığı ve sigorta ve sözleşme süreçlerinin yönetilmesi de önem teşkil eder. Verilen servisin başından son aşamasına gelene kadar, her evrak dikkat ve özenli bir şekilde süreç içerisinde doğru ve hızlı bir şekilde hazırlanmalıdır. Bu belgeler içerisinde karayolu taşıma / CMR belgesi, FİATA teselüm belgeleri, nakliyeci makbuzu, paket postası makbuzu ve tır karnesi yer almaktadır. Yine doğru sigortalama konusunda verilecek doğru danışmanlıkla da lojistik süreç esnasında taşınan malın başına gelebilecek hasarlardan kaynaklanabilecek riskleri minimalize etmek mümkündür.

Almanya karayolu ihracat servisimiz kapsamında verdiğimiz hizmetler;

Almanya Karayolu İhracat

  • Almanya geneline kapıdan kapıya lojistik hizmeti
  • Lojistik süreç danışmanlığı ve tedarik zinciri yönetimi
  • Toplama-dağıtım-paketleme ve depolama hizmetleri
  • Evrak ve sigorta hizmetleri
  • Gümrük işlemlerinde çözüm ortaklığı
  • Intermodal taşımacılık hizmeti (yükün bir noktadan diğerine ulaşımı için karayolunun yanı sıra denizyolu, havayolu servislerinin de entegre şekilde kullanımı)

Esalco Logo

Esalco Lojistik olarak kurulduğumuz 2011 yılından beri en sade anlatımıyla, bir ürünü ya da hammaddeyi, bir noktadan diğer bir noktaya taşıyoruz. Kulağa çok basit gelebilir ancak biz lojistiğin basit görünümünün ardındaki derinliği çok seviyoruz. Çünkü taşıdığımız her bir ürünle ya da hammaddeyle insanlara aslında özgürlüğü, mutluluğu, teknolojiyi, ağız tadını, ilhamı, hayata dair küçük zevkleri, renkli keşifleri, zamanı taşıyoruz.

İLETİŞİM

Merkez/HQ: Altunizade Mah. Mahir İz Cad. B Blok No: 9/1B İç Kapı No: 7 Üsküdar / İstanbul
Şube/BR: Konak Mah. Badem Sok. Lotus Plaza N0:26/B D:33 Nilüfer/BURSA
Şube/BR: Çınarlı Mahallesi,Şehit Fethi Sekin Cad No.3 Sunucu Plaza B Blok K.9/901 35170 Bayraklı / İzmir.
Şube/BR: Güvenevler Mah. 1928 Sok. Ekinci Global İş Merkezi Sitesi K.14 No:5/25 Yenişehir – MERSİN.
Şube/BR: Hoşnudiye Mahallesi 746 Sok No13 D.65 Soho Business Center Tepebaşı / Eskişehir.
Sube/BR: Istanbul Havalimani Kargo Terminali Tayakadin Mah. Nuri Demirag Cad. Bina No:33 İc Kapi No:170 Arnavutkoy / Istanbul
Sube/BR: 1 rue de la Haye, 93290 Tremblay En France Paris/France
Sube/BR: Twin Towers Wienerbergstr.11 A-1120 Wien / Austria
Sube/BR: SKYPARC Batiment St.Exupery Rue Constellation 67960 ENTZHEIM Strasbourg / France
FZCO:Warehouse No FZS1AJ06 & FZS1AJ07 Jebel Ali Freezone South / Dubai / UAE

Teklif Al!