lojistik.jpg

ENTEGRE LOJİSTİK HİZMETLER İLE VAZGEÇİLMEZ OLMAK

BİLGİLER

Türkiye’nin lojistik sektöründe yaşadığı hızlı dönüşüm, her alanda olduğu gibi, lojistik alanında da katma değerli hizmetlerin ön plana çıkmasına sebep oluyor. İşletme maliyetleri ve kalite anlamında birbirine çok yakın niteliklerde hizmet üretebilen firmaları sektörlerinde öne çıkartan en önemli faktör ise, çalıştıkları firmalara rekabet avantajı sağlayabilme potansiyelleri olmaktadır. Müşteri istek ve beklentilerinin artması, üretim şekillerinin çeşitlenmesi; lojistik ürün ve hizmet kombinasyonlarında da sayısız alternatifin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Lojistik de artık salt bir lojistik faaliyet olarak tanılanmaktan çıkmakta; değer katma, akıl katma, lojistik süreçler çerisindeki fonksiyonları birbirleriyle bağlama gibi unsurlarla beraber bir bütün olarak değerlendirilmektedir.

Sadece ürün ya da hizmet sunmak yetersiz kalabilmekte, müşterilerin, tedarikçilerden beklentisi olan sistemleri bir araya getirip sunabilme önem kazanmaktadır. Bu nedenle lojistik sektöründe vazgeçilmez olmak isteyen tedarikçi firmalar, lojistik hizmet sağlayıcı olmanın bir adım ötesine geçerek, tedarik zinciri yönetiminin akılcı ve vazgeçilmez bir parçası olmayı hedeflemektedirler.

Lojistiğin çerçevesi, işletme dışına çıkarak materyallerin doğadan çıkartılması, üretimi, dağıtım kanalı içindeki hareketi ve ürün ya da hizmetin müşteriye ulaştırılması faaliyetlerini de içerecek şekilde genişlemiştir. Günümüzde artık lojistik, satın alma, talep yönetimi, gümrükleme, depolama, elleçleme, sigortalama, ambalajlama ve paketleme, stok ve envanter yönetimi, ulaştırma hizmetleri, müşteri ilişkileri yönetimi gibi hem üretim öncesi hem de üretim sonrası pek çok faaliyeti bünyesinde barındıran bir sistem haline gelmiştir. Entegre lojistik çözümleri olarak nitelendirilen tüm bu hizmetler bütününü müşterileri adına koordine edebilen, lojistiğe dair bütün alt sistemleri birbirleriyle uyumlu hale getirerek müşterilerine tek bir sistem olarak sunabilen rekabette bir adım öne geçmeyi ve vazgeçilmez olmayı başarabilmektedir.

Teknolojik ve sektörel gelişmelerin oldukça hızlı seyrettiği küresel piyasalarda sadece fiyat avantajı yaratarak süreklilik beklentisi içinde olmak yeterli değildir. Firmalar, ana faaliyet alanlarının etrafını uzmanlıkları, çözüm odaklı yaklaşımları, esnek hareket edebilme imkanları, vizyoner ve stratejik bakış açıları ile sürekli görmek ve geliştirmek durumundadırlar. İşletmelerin başarısı, yadsınamaz biçimde, işletme birimleri arasındaki uyuma ve koordinasyona bağlı hale gelmiştir. Etkin ve verimli bir biçimde yürütülen lojistik faaliyetler ile gerek değer gerekse verimlilik avantajı yaratılarak daha yüksek bir müşteri memnuniyetine ulaşabilmek mümkündür.

İşletmelerde yapılan lojistik faaliyetlerden beklenen yararın sağlanabilmesi, lojistik faaliyetlerin başarısında rol oynayan değişkenlerin; tedarik etkinliği, müşteri ilişkileri yönetimi, lojistik koordinasyon, esneklik, inovasyon, çevresel sorumluluk ve sipariş işleme gibi… doğru yönetilmesi ile bire bir ilgilidir. Entegre lojistik hizmet çözümleri sayesinde işetmeler, kendi bünyelerinde tedarik yönetim sistemi kurmalarına gerek kalmadan, çok daha düşük maliyetlerle, lojistik alanında tedarik desteği aldığı firmaların yetkinliklerinden faydalanmakta ve bu sayede entegre lojistik hizmetlerin tamamının planlama süreçlerini doğru yönetebilme şansına sahip olabilmektedirler.

Entegre lojistik faaliyetler içerisinde yer alan gümrük danışmanlığı hizmeti sayesinde dünyanın herhangi bir noktasına yapılacak olan lojistik sevkiyatlarla ilgili tüm gümrük hizmetleri ile ilgili mevzuatların bilinmesi, bu alanda aksama olmaksızın hizmet alınması, ilgili evrakların tamamlanması gibi süreçlerde destek almak mümkün olmaktadır.

Yine entegre lojistik hizmetler kapsamında ele alınabilecek çapraz sevkiyat çözümleri sayesinde, üretim işleminiz tamamlanır tamamlanmaz lojistik destek sağlanması, ürünlerin ait oldukları adrese beklemeden teslim edilmesi sağlanabilmekte ve bu sayede depolama masraflarınızın azaltılmasına söz konusu olabilmektedir.

Entegre lojistik hizmetlerin olmazsa olmaz unsurlarından bir diğer olan depolama hizmeti ile de, dünyanın herhangi bir noktasına lojistik sevkiyatı gerçekleşecek olan ürününüzün ihtiyaç duyacağı ortam koşullarını sağlayan hijyenik depolama hizmetlerinden yararlanmanız mümkün olabilmektedir.

Lojistik sürecin herhangi bir aşamasında ürününüze katma değer sağlamak amacıyla gerçekleştirmek durumunda olduğunuz ambalajlama-paketleme gibi tüm hizmetler de yine entegre lojistik hizmetler kapsamında ele alınması gereken oldukça önemli bir bileşendir. Tüm bu alt unsurlar haricinde, o an için, sadece sizin ürününüze özel bir lojistik destek gerekmesi, yeni bir sistemin kurulması gibi durumlarda da lojistik hizmet sağlayıcınız esnek bir şekilde hareket edebilmeli, konusundaki tüm yetkinliğini kullanarak ihtiyacınızı tüm bilgi birikimi ve uzmanlığı ile karşılayabilmelidir. Bu sayede rekabet koşullarında bir adım öne geçebilmek, lojistik süreçleri layıkıyla yönetmek ve her daim sürdürülebilir kılmak mümkün olabilmektedir.

Entegre lojistik hizmetleri


Esalco Logo

Esalco Lojistik olarak kurulduğumuz 2011 yılından beri en sade anlatımıyla, bir ürünü ya da hammaddeyi, bir noktadan diğer bir noktaya taşıyoruz. Kulağa çok basit gelebilir ancak biz lojistiğin basit görünümünün ardındaki derinliği çok seviyoruz. Çünkü taşıdığımız her bir ürünle ya da hammaddeyle insanlara aslında özgürlüğü, mutluluğu, teknolojiyi, ağız tadını, ilhamı, hayata dair küçük zevkleri, renkli keşifleri, zamanı taşıyoruz.

İLETİŞİM

Merkez/HQ: Altunizade Mah. Mahir İz Cad. B Blok No: 9/1B İç Kapı No: 7 Üsküdar / İstanbul
Şube/BR: Konak Mah. Badem Sok. Lotus Plaza N0:26/B D:33 Nilüfer/BURSA
Şube/BR: Çınarlı Mahallesi,Şehit Fethi Sekin Cad No.3 Sunucu Plaza B Blok K.9/901 35170 Bayraklı / İzmir.
Şube/BR: Güvenevler Mah. 1928 Sok. Ekinci Global İş Merkezi Sitesi K.14 No:5/25 Yenişehir – MERSİN.
Şube/BR: Hoşnudiye Mahallesi 746 Sok No13 D.65 Soho Business Center Tepebaşı / Eskişehir.
Sube/BR: Istanbul Havalimani Kargo Terminali Tayakadin Mah. Nuri Demirag Cad. Bina No:33 İc Kapi No:170 Arnavutkoy / Istanbul
Sube/BR: 1 rue de la Haye, 93290 Tremblay En France Paris/France
Sube/BR: Twin Towers Wienerbergstr.11 A-1120 Wien / Austria
Sube/BR: SKYPARC Batiment St.Exupery Rue Constellation 67960 ENTZHEIM Strasbourg / France
FZCO:Warehouse No FZS1AJ06 & FZS1AJ07 Jebel Ali Freezone South / Dubai / UAE

Teklif Al!